Wydarzenie to jest wspólną inicjatywą Komitetu Nauk Klinicznych PAN, Rady Głównej Instytutów Badawczych, Światowego Centrum Słuchu, Instytutu Narządu Zmysłów oraz licznych uniwersyteckich zespołów, ekspertów nauki i medycyny. Jest organizowane ponad wszelkimi uwarunkowaniami politycznymi z udziałem przedstawicieli Sejmu RP i Senatu RP, wielu i wielu instytucji centralnych i regionalnych.
Głównym celem tegorocznego Kongresu będzie pokazanie współczesnych możliwości medycyny oraz wskazanie różnych strategii działania dla instytucji państwowych, samorządowych, naukowych, klinicznych oraz grup ekspertów, organizacji pacjentów, które miały, mają, a w szczególności będą miały wpływ na kondycję naszego społeczeństwa, budowanie w nim postaw prozdrowotnych i wspieranie solidarności międzypokoleniowej.
Organizacja Kongresu będzie adekwatna do sytuacji epidemiologicznej w kraju. Debaty ekspertów, panele i wykłady będą nagrane i transmitowane z bezobsługowego studia multimedialnego z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy przewidują – dzięki wykorzystaniu różnorodnych narzędzi do e-komunikacji – udział kilkuset ekspertów, specjalistów z różnych dziedzin medycyny, ekonomii, gospodarki, kultury, sportu oraz przedstawicieli mediów. Całość będzie można śledzić online, a po zakończeniu Kongresu wszystkie nagrania będą dostępne na stronie http://kongres-zdrowiepolakow.pl
Będzie to ważne wydarzenie, bogate w możliwość wymiany doświadczeń, a także interesujące i interdyscyplinarne spotkanie naukowe.