Pierwsza międzynarodowa konferencja International Society for telemedicine and e-health pod nazwą: „Medyczne aspekty telemedycyny” odbyła się w 1993 r w Norwegii. Kolejne dwie konferencje (w 1995 r i w 1997 r.) miały miejsce w Japonii. Spotkania zawsze odbywają się z udziałem najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie medycyny, którzy w rozwoju nowego segmentu, jakim jest telezdrowie widzą ogromne możliwości.
W programie warszawskiej konferencji znalazło się 26 referatów na temat organizacji, finansowania i rozwiązań telemedycznych w takich krajach jak: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Kosowo, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja i Węgry. Największe zainteresowanie wzbudziła stworzona i wdrożona w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu Krajowa Sieć Teleaudiologii. Jej historię oraz technologie, od lat stosowane w Instytucie, zaprezentowali zgromadzonym ekspertom Maciej Ludwikowski i Paweł Michaluk z Zakładu Teleaudiologii IFPS.
Rozwiązania, z których pacjenci i lekarze korzystają w Kajetanach są unikalne w skali światowej, pokreślał Frank Lievens , sekretarz generalny ISfTeH. Zainspirowany rozwojem usług telemedycznych w Kajetanach proponował on stworzenie pod egidą Towarzystwa międzynarodowej grupy roboczej dot. teleaudiologii. Osiągnięcia IFPS w dziedzinie telemedycyny – nie tylko rozwiązania stosowane w diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji słuchu, a także ułatwiające prowadzone na wielką skalę badania przesiewowe słuchu- zostaną zaprezentowane na jeszcze szerszym forum – podczas The International eHealth, Telemedicine and Health ICT Forum for Education, Networking and Business, jakie odbędzie się w kwietniu 2015 roku w Luksemburgu.